Justin Trudeau: Bolo mi cťou zúčastniť sa iftáru našej muslimskej komunity

0

Justin Trudeau: Bolo mi cťou zúčastniť sa iftáru našej muslimskej komunity

Trudeau už viackrát ukázal, že má k etnicko-náboženskej diverzite kanadskej spoločnosti pozitívny vzťah.

Kanadský premiér Justin Trudeau svojou otvorenosťou a prístupom k menšinám opakovane prekvapuje stredoeurópsku verejnosť. Tento rok, podobne ako v minulosti, na sociálnych sieťach na svojom facebookovom a twiterovom účte zverejnil video, v ktorom muslimom poprial k začiatku pôstu v mesiaci ramadán.

Ramadan Mubarak!

To Muslims in Canada and around the world, I wish you a blessed & peaceful Ramadan. Ramadan Mubarak!

Uverejnil používateľ Justin Trudeau 15. máj 2018

Minulý rok okrem tohto zaujala jeho účasť na každoročnej večeri (iftár), ktorou muslimovia prerušujú pôst v mesiaci ramadán. „Bolo mi včera večer potešením osláviť iftár a prerušiť prvý ramadánsky pôst s muslimskými členmi nášho parlamentu,“ uviedol pod videom.

Video videlo viac než desať miliónov užívateľov a približne 150-tisíc ho zdieľalo. Pre čitateľa zvyknutého na pomery u nás môže byť prekvapením, že väčšina komentárov pod videom bola pozitívnych.

It was a pleasure to celebrate Iftar and break the first Ramadan fast with Muslim members of our caucus last night. Ce fut un plaisir de célébrer l’iftar et de rompre le premier jeûne du ramadan avec les membres musulmans de notre caucus hier soir.

Uverejnil používateľ Justin Trudeau 7. jún 2016

Trudeau už viackrát ukázal, že má pozitívny vzťah k muslimom ako aj k etnicko-náboženskej diverzite kanadskej spoločnosti. V konečnom dôsledku, neúčastnil sa iftáru po prvýkrát. Na podobných podujatiach sa účastnil už roky pred tým, ako sa stal kanadským premiérom.

Foto: Samara A. Taha, Facebook

 

Zdieľať

Leave A Reply