Vyhlásenie Islamskej nadácie na Slovensku k teroristickým útokom v Bruseli

4

V mene Boha Najmilostivejšieho a Najmilosrdnejšieho,

Islamská nadácia na Slovensku vyjadruje úprimnú sústrasť a súcit všetkým pozostalým obetí dnešného barbarského teroristického útoku v Bruseli.

Zároveň rezolútne odsudzujeme akékoľvek násilie páchané voči nevinným civilistom, ktorého svedkami sme v rôznych častiach sveta fakticky dennodenne. Tunis, Ankara, Istanbul a dnes Brusel sú len niektoré z množstva miest, v ktorých tento mesiac zbabelo zabíjali teroristi – stúpenci ideológie strachu a nenávisti.

V súvislosti s teroristickými útokmi však tiež odmietame akékoľvek cynické zneužívanie tejto tragédie politikmi, ktorí úmyselne šíria paniku a strach.

Politické strany a ich reprezentantov žiadame, aby sa vyvarovali akéhokoľvek paušalizovania, ktorého cieľom sa už v prvých medializovaných vyjadreniach stávajú najmä utečenci hľadajúci bezpečný domov v Európe, alebo príslušníci náboženských a etnických menšín žijúci v Európe.

Žiaľ nad smrťou nevinných a strach z ďalších útokov by v nás nemali zahubiť ľudskosť. Ak by sa tak stalo, ak by sme zavrhli to, čo sme roky budovali v rámci európskej integrácie a ak by sme opätovne postavili ploty na hraniciach a v našich mysliach, urobili by sme pre to, čo chcú teroristi, ktorí sa vyžívajú v strachu a v nenávisti.

V Bratislave, 22. marca 2016

Share.

IslamOnline.sk informuje o aktuálnom spoločenskom a politickom dianí. Zameriava sa predovšetkým na témy, ktorým nie je v domácom spravodajstve venovaná dostatočná pozornosť, prípadne sú dostupné informácie skresľujúce či jednostranné.

4 komentáre

  1. neverím islamistom ani nos medzi očami, všetko začina „nevinne“ jednoducho nemožu fungovať 2 kultúry ktoré maju uplne iné hodnoty vedla seba, inak tu tu budeme na no go zony jak vo Švedsku, ak chcu žiť v EU nech nechaju šariu doma a nech sa riadia našim právnym systémom a prisposobia sa na nase hodnoty… my sme tu doma a máme to tolerovať? tu platia nase pravidla tak ako platia ich pravidla u nich doma…. a čo sa týka hraníc, som za to aby sa opäť uzatvorili kým je čas… lebo tu bude bordel tak ako je na západe…

Leave A Reply