Radnica v Nitre pomôže postaviť prisťahovalcom pravoslávny kostol. Bude vraj mať pozitívny vplyv na „neprispôsobivých“

0

Výstavbu podporil aj predseda KDH Alojz Hlina.

Nitra súhlasila, že pravoslávnej cirkvi prenajme pozemok na stavbu nového kostola na Kalvárii. Kostol s parkoviskom bude stáť v dosahu autobusovej dopravy. „Neďaleko stoja domy, kde bývajú neprispôsobivé osoby. Radnica vraj očakáva, že kostol bude mať na nich pozitívny vplyv,“ uvádza denník SME.

Neprispôsobivými občanmi obvykle slovenskí fašisti zvyknú označovať Rómov, v tomto prípade je však reč o pravoslávnych prisťahovalcoch zo Srbska či Ukrajiny.

„Často sú to ľudia, ktorí do nášho regiónu prichádzajú za prácou z východného Slovenska, Ukrajiny, Ruska či Srbska. Očakáva sa, že počet cudzincov s pravoslávnym vyznaním výrazne narastie. Súvisí to najmä s otvorením automobilky Jaguar Landrover, kde majú pracovať aj robotníci zo zahraničia,“ napísal denník SME ešte koncom minulého roka.

Súčasné priestory pravoslávnym veriacim prepožičala katolícka cirkev, sú im však už tesné. Modlia sa v nich najmä veriaci prichádzajúci do Nitry za prácou z východu Slovenska a zahraničia. Snahu o výstavbu pravoslávneho kostola podporil aj predseda KDH Alojz Hlina.

Avšak nádej, že by práve tak podporil i snahu muslimskej komunity o stavbu mešity, nie je veľká. Len minulý rok napríklad organizoval stretnutie s názvom „Európa je kresťanská,“ aby si pripomenul zásadný prínos obce Veľké Vozokany k obrane Európy pred „islamským tureckým vojskom.“

Kým predošlý predseda KDH dnes chodí po svete a hovorí, že musíme „investovať do dialógu“ (http://bit.ly/2e82My9), ten…

Posted by IslamOnline.sk on 17. január 2017

Titulná foto: Vizualizácia pripravovaného kostola s parkoviskom, PCO Nitra

Zdieľať