Unikla nahrávka, na ktorej šéfredaktorka spravodajstva hovorí zamestnancom, že musia informovať spôsobom, aký si želá vedenie televízie.

Ak novinári neakceptujú fakt, kde sú zamestnaní a neposlúchajú nariadenia zamestnávateľa, tak nemá cenu, aby ďalej v televízii pracovali.

Vyplýva to zo zverejnených informácii o programovo šírenej hystérii a strachu v súvislosti s utečeneckou krízou v rámci spravodajstva na FTV Prima. Informácie o nátlaku na novinárov, ktorí majú prinášať len negatívne správy o utečencoch, publikoval portál hlídacípes.org.

Novinářská etika dle vedení zpravodajství TV Prima…

Posted by HlídacíPes.org on 30. máj 2016

„Sme tu všetci zamestnaní, máme zamestnávateľa, ktorý má nejaký postoj. Ak ho akceptujem ja, akceptuje ho vedúci vydania, tak vy tiež poslúchnete príkaz vedúceho vydania,“ hovorí vo zverejnenom zázname z porady FTV Prima zo septembra 2015 šéfredaktorka spravodajstva Jitka Obzinová.

Je paradoxom, že k prioritám novinárskej práce sa oficiálne hlási aj samotná česká FTV Prima. No neraz sa stáva, že aj médiá, ktoré sú považované za mienkotvorné, podľahnú ilúzii „istého“ zisku.

V reakcii na zverejnené informácie vedenie FTV Prima uviedlo, že špekulácie nikdy nekomentuje a nebude ani v tomto prípade.

Titulná foto: iinfo.cz

Zdieľať